Historia Naszej Firmy

Początki naszej firmy sięgają końca ubiegłego stulecia, a dokładniej roku 1998. Wówczas rozpoczęliśmy naszą działalność, skoncentrowani na sprzedaży pras hydraulicznych na obszarze Polski, Czech i Słowacji. Jednocześnie wprowadziliśmy do naszej oferty automatyczne kotły centralnego ogrzewania, opalane węglem i drewnem, które miały stanowić uzupełnienie naszej działalności.

 

Kolejne lata przyniosły zmiany na rynku, co skłoniło nas do podjęcia decyzji o zmianie naszego profilu działalności. Skupiliśmy się na kotłach centralnego ogrzewania i przez kolejne trzy lata zdobywaliśmy cenne doświadczenie w branży grzewczej oraz branży hydraulicznej i sanitarnej. W tym okresie śledziliśmy uważnie trendy na rynku.

 

W roku 2002, jako jedna z pierwszych firm w Polsce, rozpoczęliśmy montaż kolektorów słonecznych oraz zajęliśmy się ich serwisem i dystrybucją. Jednocześnie wprowadziliśmy pierwsze artykuły związane z instalacjami wodnymi, kanalizacyjnymi, ciepłowniczymi i gazowymi do naszej oferty.

 

budynek MCE w Kleczy Fotowoltaika Wadowice

W roku 2004 wprowadziliśmy na rynek pierwsze kotły marki MCE: kocioł dolnego i górnego spalania opalany drewnem oraz w pełni automatyczny kocioł na ekogroszek i pellet. Rozpoczęliśmy także świadczenie usług montażu kotłów centralnego ogrzewania na terenie Małopolski.

 

W roku 2006 zakupiliśmy nowy budynek, w którym otworzyliśmy nowy market wod-kan-co-gaz MCE. To związane było z rozwojem naszej firmy oraz zwiększeniem naszej kadry pracowniczej.

 

W roku 2010 przeprowadziliśmy gruntowną restrukturyzację firmy i otworzyliśmy nowy zakład produkcyjny, co pozwoliło na jeszcze lepsze wypełnienie naszej filozofii ekologicznej, innowacyjnej i kompleksowej działalności.

 

MCE stało się partnerem i udziałowcem grupy zakupowej Sangroup. W kolejnych latach nasz market wod-kan-co-gaz stał się miejscem, w którym można nabyć wiele różnych produktów związanych z branżą wodno-kanalizacyjną, ciepłowniczą i gazową. Nasza współpraca z producentami oraz dogodna lokalizacja sprawiły, że jesteśmy w stanie sprostać Państwa oczekiwaniom.

 

carport w firmie MCE Klecza Dolna fotowoltaiczny z samochodem podczas ładowania

W roku 2017 MCE skorzystało z programu dotacji unijnych na rozwój sektora MŚP, co pozwoliło na zakup nowoczesnych laserów do cięcia stali CNC oraz innych urządzeń wykorzystywanych w produkcji kotłów centralnego ogrzewania.

 

W roku 2018 wprowadziliśmy nowy segment działalności, oferując pompy ciepła, panele fotowoltaiczne oraz induktory ciepła.

 

W roku 2022 oddaliśmy do użytku nową, nowoczesną i ekologiczną siedzibę firmy. Budynek ten wyposażony jest w powietrzną pompę ciepła, centralę wentylacyjną z rekuperacją, klimatyzację i wentylację, oraz instalację fotowoltaiczną. To kolejny krok w kierunku realizacji naszych zasad ekologicznego i innowacyjnego podejścia do działalności.