Fotowoltaika dla firm

Nie tylko mieszkańcy domków jednorodzinnych mogą skorzystać z instalacji fotowoltaicznych.

Warto zainwestować w fotowoltaikę dla firm .To  system korzystający z odnawialnych źródeł energii także w budynkach firmowych, w których, w zależności od wielkości przedsiębiorstwa, może być zużywane znacznie więcej prądu.

System oraz panele pozwolą na zaoszczędzenie kosztów przeznaczonych na rachunki za prąd .Uniezależniają nas od przedsiębiorstw sprzedających energię. Pozwala to zabezpieczyć finanse spółki w razie podniesienia cen prądu. Instalacja fotowoltaiczna świadczy także o progresywnym oraz świadomym profilu firmy, która dba o ekologię i ochronę środowiska.

Fotowoltaika dla firm – koszty

Jeśli chodzi o koszty założenia systemu zamieniającego promienie słoneczne na prąd, warto być przygotowanym na inwestycję. Wszystko zależy oczywiście od rozmiarów budynku i średniego zużycia prądu przez spółkę. Niemniej jednak pieniądze wydane na zainwestowanie w instalacje fotowoltaiczne dla firm zwracają się średnio po 6-10 latach. Po tym czasie produkowana przez panele energia jest darmowa. Przedsiębiorstwo nie ponosi żadnych kosztów związanych z ich utrzymaniem. Co więcej, nie musi także opłacać rachunków za prąd. Jest to niewątpliwie ogromny zysk dla każdej spółki, zarówno tej mniejszej, jak i większej.

Oszczędność dla firmy

Brak konieczności opłacania ogromnych rachunków co miesiąc sprawia, że finanse przedsiębiorstwa z pewnością wzrastają. Dzięki temu gruntuje się pozycja firmy na rynku. Warto również zwrócić uwagę na wahania cen prądu. Dzięki własnej mikroelektrowni nie trzeba martwić się o nagły wzrost cen energii elektrycznej. W końcu każdy budynek, który posiada własne panele fotowoltaiczne, produkuje swoją energię za darmo. Własna instalacja fotowoltaiczna to sposób na zachowanie pozycji na rynku. Podczas gdy inne spółki będą ponosić starty związane z podniesionymi cenami prądu, Państwa przedsiębiorstwo pozostanie dokładnie na tym samym poziomie.

Fotowoltaika to idealne rozwiązanie dla każdej firmy – zarówno dla małej rodzinnej spółki, jak i wielkiej korporacji. Umożliwia ona zaoszczędzenie znacznych kosztów oraz budowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa, które dba o środowisko.

Zadzwoń do nas i poznaj atrakcyjną ofertę dla firm ! tel. +48 570 175 175